Team Play Champions:

       2015: Cypress Ridge GC

       2014: Cypress Ridge GC

       2013: Cypress Ridge GC

      2012: Cypress Ridge GC

      2011: Cypress Ridge GC

2010: Topeka CC

  2009: Western Hills GC

 2008: Western Hills GC

 2007: Western Hills GC

2006: Topeka CC

2005: Shawnee CC

2004: Shawnee CC

2003: Shawnee CC

2002: Shawnee CC

2001: Topeka Public GC

2000: Shawnee CC

1999: Lake Shawnee GC

1998: Shawnee CC

1997: Shawnee CC

1996: Shawnee CC

1995: Shawnee CC

1994: Shawnee CC

1993: Shawnee CC

1992: Shawnee CC

1991: Shawnee CC

1990: Shawnee CC

1989: Shawnee CC

1988: Topeka CC

1987: Shawnee CC

1986: Shawnee CC

1985: Shawnee CC

1984: Shawnee CC

1983: Shawnee CC

1982: Lake Shawnee GC

1981: Lake Shawnee GC

1980: Lake Shawnee GC

1979: Lake Shawnee GC

1978: Topeka Public GC

1977: Topeka Public GC

1976: Lake Shawnee GC

1975: Topeka CC

1974: Topeka CC

 

 

 

 

2020 City Championship
July 28th, 2020
@ Cypress Ridge G.C. 

15-17 Boys: 

1st-Blake Buessing 75

2nd- Turner Depperschmidt 78

3rd- Gabe Konkel 79

4th- Luke Leonetti 79

5th- Alex Valdivia 80

6th- Maddox Hight 82

7th-Tyler Duncan 82

8th- Tyler Higgins 84

9th- Nibi Kulkarni 86

15-17 Girls:

1st- Madelyn Luttjohann 83

2nd- Kaitlyn Crough 86

3rd- Erica Culberson 94

4th- Mallory Nelson 96

5th- Jensen Heideman 97

6th- Avery Scott 98

7th- McKenna Merrick 98

8th- Annika Peterson 106

9th- Kate Roeder 115

13-14 Boys:

1st- Lane Workman 85

13-14 Girls:

1st- Braegan Buessing 48

2nd- Avery Zimmerman 55

3rd- Avery Grunert 58

4th- Natalie Peterson 61

5th- Nora Allphin 63

6th- Colbey Stead 65

11-12 Boys:

1st- Peyton Goehring 47

2nd- Ayden Valdivia 50

3rd- Brecken Garrett 51

4th- Higgins Hawks 52

5th- Andrew Byard 57

6th- Nick Hill 58

7th- Nate Selm 60

8th- Hunter Gerhardt 61

11-12 Girls:

1st- Lauren Cox 53

2nd- Lauren Borjon 58

3rd- Izzy Glotzbach 59

4th- Lauren Valdivia 63

5th-Makenna Stuke 64

6th- Lacey Middleton 65

9-10 Boys:

1st- Brody Buessing 49

2nd- Cale Anshutz 50

3rd- DJ Ortega 53

4th- Liam Hoff 53

10 & Under Girls:

1st- Kinley Frost 58

2nd- Avenley Head 61

3rd- Addison Fechter 62

4th- Preslee Goehring 63

8 & Under Boys:

1st- Jase Head 38

2nd- Callen Baldwin 38

3rd- Camden Swords 43

4th- Kaden Leonetti 49

5th- Nikhil Rao 55

6th- Daxton Garrett 55

 

RESULTS

  • Twitter Metallic
  • Facebook Metallic

Twitter

Follow us

Facebook

Become a Fan